Lieve mensen,
Deze week raden wij aan een pompoen-paddestoelenrisotto te maken met knapperige boerenkool. Fruit wat ui en knoflook in olijfolie, voeg de gesneden pompoen, risottorijst en water met groentebouillon toe. Bak de champignons en boerenkool in de oven of airfryer tot ze knapperig zijn. Voeg de champignons toe aan de rijst wanneer ze volledig gebakken zijn met wat parmezaanse kaas en serveer met de knapperige boerenkool bovenop. Voor extra groente kunt u er een salade bij serveren met bieten, winterpostelein en wortel.
Vergeet alsjeblieft niet om zo nodig je status te wijzigen voor zondag 20:00 uur. Eet smakelijk!
馃 Volgende week in het groentepakket:
- Paksoi, Lepelaar in Sint Maarten
- Pompoen, Titus Galema in Marknesse
- 250 gram Roodlof, Bonaventura in s’Gravendeel
- 300 gram Raapjes, Lepelaar in Sint Maarten
- Bos Raapsteel of 200 gram Winterpostelein, Peter Boer in Zwijndrecht
- 300 gram Boerenkool, Lepelaar in Sint Maarten
- 500 gram Chioggia bieten, Peter van de Erve uit de Hoekse Waard
- 500 gram Oranje wortels, Peter van de Erve uit de Hoekse Waard
- 200 gram Champignons, Heereco Mushrooms in Uden
馃キ Volgende week in het fruitpakket:
- Banaan (Ecuador)
- Appel Bellebio
- Peer
- Mandarijn
Losse verkoop: Eieren, kaas en meer.
Nieuwsitems
- Inkoop groenten: Er zijn veel factoren van belang wanneer het inkoopteam wekelijks het groentepakket samenstelt. Naar aanleiding van een vraag van een deelnemer deelt het inkoopteam hier haar wekelijkse afwegingen proces.
- Plaatmateriaal gezocht! Voor de cre毛ren van een nieuwe LN communicatie wand in de Gymzaal. We zoeken een plank (liefst hout) van circa 130 cm hoog X 220 cm breed. Heeft iemand zoiets over? Neem het mee of laat het ons weten.
- Cirkel opbouw zoekt nieuwe opbouw co枚rdinatoren: Heb je interesse? Schrijf je dan in op het vrijwilligersrooster op de doorgehaalde regel en loop mee met de opbouw. Dan kunnen we je inwerken als opbouw co枚rdinator. Je zult dan eens per maand en opbouw co枚rdinator doen.
- Fietsers gezocht: Lekkernass没h wil graag de afhaalpunten weer opstarten. De afhaalpunten worden voorzien van de pakketten door Lekkernass没h-fietsers. Om dat mogelijk te maken wil Lekkernass没h een fietsers-poule opzetten. Daarvoor worden mensen gezocht die op de woensdage`n 1 of 2 ritten willen doen met een (elektrische) bakfiets. Heb je interesse? Mail dan naar afhaalpunten@lekkernassuh.org.
- Lekkernass没h zoekt: Extra Marktco枚rdinator – Elke woensdag is er een versmarkt op de Witte de Withstraat. Om die markt goed te laten verlopen, is er elke week een markt co枚rdinator. Op het moment is het team marktcoordinatie op zoek naar versterking in de vorm van een extra co枚rdinator. Wil jij bijdragen aan een plezante markt ervaring en ben je niet bang voor vragen van onze deelnemers, de markthulp, de kookploeg, kom dan bij Team Co枚rdinatie. Meer weten of wil je een keer meelopen? Loop binnen op woensdag en vraag naar Jolande, Pierre of Sander.
- Community kok: Lekkernass没h zoekt vrijwillige koks om voor de Lekkernass没h community te koken op 茅茅n (of meerdere) woensdagen. Heb je interesse? Neem minimaal een week voorafgaand contact met ons op woensdag-koks@Lekkernassuh.org
- Vrijwilligerswerk:
– Inschrijven om te helpen op de woensdagmarkt kan via het Schema marktverzorging. Voor de verpakkingsvrije winkel kan je je hier inschrijven.
– Benieuwd naar onze vacatures waar we structureel hulp bij nodig hebben? Check ze hier.
Agenda
-
- 3, 7 en 10 maart | Aanschuiflunch in de Gymzaal, aanmelden en meer info hier.
- Elke maandag | 9:00 | Qigong in the Gymzaal
- Elke dinsdag | 10:00-18:00 uur | de Gymzaal open voor koffiedrinken, flexwerken, (creatieve) activiteiten en gezamenlijke lunch. Meldt je hier aan link
- Elke zaterdag | 11:00-13:30 uur | Verpakkingsvrije winkel in de Gymzaal
- Elke zondag | 10.00-11.15 | Yin Yoga in de Gymzaal
- Gratis afspraak voor Weg bij Big Tech spreekuur? | mailto: communicatie@degymzaal.org
Locaties
- De Gymzaal | Witte de Withstraat 127 | 15:00-19:00 | info@lekkernassuh.org
- StadsOase Spinozahof | Repelaerstraat 61 | 17:00-19:00 | spinozahof@lekkernassuh.org
- Toverbosch | Juliana van Stolberglaan 154 (winterlocatie)| 16:00-17:30 | toverbosch@lekkernassuh.org
- Musicon | Soestdijksekade 345 | 17:00-19:00 | musicon@lekkernassuh.org
Betalen met Timebank uren
Je kunt je Timebank uren gebruiken om je groentepakket, maar ook bijvoorbeeld kaas of producten van de verpakkingsvrije winkel mee te betalen. Timebank uren verdien je door bijv. op de markt mee te helpen. Meer weten? Kijk dan hier.
Verpakkingsvrije winkel
De verpakkingsvrije winkel is elke zaterdag geopend, van 11:00-13.30 uur in de Gymzaal. Wil je een keer meehelpen? Schrijf je in via deze link. Meer informatie over de winkel vind je hier.
Let op! Verander je status voor zondagavond 20:00 uur via je persoonlijke link. Volg hiervoor deze instructies. Stond je op actief, maar red je het onverhoopt niet? Vraag dan alsjeblieft vrienden/familie/buren om je pakket op te halen, of vraag om hulp in deze Facebook groep. Volledig uitschrijven van Lekkernass没h kan hier.
Heb je nog vragen over het afhalen van je pakket en hoe het werkt met je status? Lees dan onze FAQ of neem contact op met deelnemerbeheer@lekkernassuh.org